Rezultate testări și evaluări – Anul Educațional 2018-2019

În urma testărilor și evaluărilor pentru participarea la programul de cursuri gratuite al Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României, în anul educațional 2018-2019, au fost selectați copiii cu cele mai bune rezultate, care se înscriu în standardul de educație și dezvoltare impus de ”CLUBUL DE EXCELENȚĂ”.

Programul se desfășoară de peste 10 ani și reprezintă o perspectivă modernă de educație, formare și dezvoltare a copiilor și tinerilor cu vârsta cuprinsă între 5 și 18 ani, adaptată vârstei, personalității și procesului de asimilare a informației, într-un cadru non-formal.

Cursanții, care începând de astăzi au devenit membri ai ”CLUBULUI DE EXCELENȚĂ”, vor avea acces la un nivel de predare performant și modern, în care sunt implicați profesori de înaltă calitate, cu o vastă experiență în domeniul predării.

De aceea, unul dintre cele mai importante aspecte care privesc direct desfășurarea acestor cursuri, la nivelul maxim de calitate educațională, cu un număr limitat de locuri, este participarea copiilor, în mod regulat, cooperant și activ la cursurile pentru care au optat.

Acumularea a trei absențe consecutive, nemotivate și neanunțate de către părinți, va atrage excluderea copilului/copiilor de la curs, consecință care poate afecta înscrierea la cursurile de anul viitor.

Vă felicităm pentru rezultatele deosebite și vă dorim mult succes în noul al educațional, în cadrul „CLUBULUI DE EXCELENȚĂ” al Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României!

Listele copiilor admiși în programul cursurilor gratuite organizate în acest an educațional sunt disponibile mai jos:

Lista_admisi_arta_fotografica_2018-2019

Lista_admisi_arte vizuale_2018-2019

Lista_admisi_dezvoltare_arta_2018-2019

Lista_admisi_educatie_muzicala_2018-2019

Lista_admisi_informatica_2018-2019

Lista_admisi_invatare_rapida_2018-2019

Lista_admisi_Limba_engleza_2018-2019

Lista_admisi_matematică_distractiva_2018-2019

Lista_admisi_matematică_olimpici_2018-2019

Lista_admisi_scriere_creativă_2018-2019

Lista_admisi_teatru_forum_2018-2019

Lista_Dezvoltare_personala&consiliere vocațională_2018-2019

IMPORTANT!

Cursurile noului an educațional vor începe pe 1 octombrie și se vor desfășura la sediul Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României din strada Cronicarilor, nr. 2, sector 1, București.

Cei selectați pentru a participa la cursuri vor avea obligația de a completa formularul de participare, pus la dispozițe de către organizator, în termen de o săptamână de la primirea acestuia.

O dată cu începerea cursurilor, copiii admiși vor fi testați periodic, cu scopul de a le urmări evoluția și monitoriza nivelul de cunoștinţe dobândite în cadrul cursurilor.

Copiii și părinții înscriși la cursurile de Dezvoltare emoțională, respectiv Educație parentală, vor primi programul desfășurării acestora la începutul săptămânii viitoare.

Mai multe detalii puteți obține la numărul de telefon 031.425.58.83 sau la adresa de e-mail: [email protected].