Selecţie grup vocal

În zilele de 3 şi 4 octombrie 2007, Clubul de Excelenţă „Dan Voiculescu” va organiza la sediul FUNDAŢIEI DAN VOICULESCU PENTRU DEZVOLTAREA ROMÂNIEI selecţia copiilor cu aptitudini muzicale cu vârste cuprinse între 4 şi 14 ani, în vederea înfiinţării unui grup vocal.

Selecţia copiilor va avea loc miercuri, 3 octombrie 2007, între orele 13.00-15.00 şi joi, 4 octombrie 2007, între orele 10.00-14.00, la sediul Fundaţiei Umaniste „Dan Voiculescu” din bd.Unirii, nr.10, bl.7B, sc.2, et.2, ap.31, sector 4. Pentru detalii ne puteţi contacta la numărul de telefon 021 335 54 70 sau [email protected], persoana de contact Alexandra Diaconu.

Copiii selecţionaţi se vor pregăti sub îndrumarea unui profesor coordonator şi vor susţine concerte începând cu luna decembrie la importante evenimente.

Înfiinţarea grupului vocal face parte din programele Clubului de Excelenţă „Dan Voiculescu” şi va demara la începutul lunii octombrie, odată cu celelalte activităţi ale secţiilor de pictură şi desen, teatru şi informatică, din cadrul Clubului.