Radio 21: Andrei Purice invitat la Românii au valoare

Andrei Purice este, “cel mai tare informatician din Balcani”, olimpic internațional la informatică în 2010, medaliat cu aur la Balcaniada de Informatică – Juniori din 2008 şi la Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară 2009, membru al lotului national de informatică în 2009-2010.

Pentru rezultatele obținute, începând din luna aprilie a acestui an, Andrei este bursier al Fundației Dan Voiculescu și membru al Clubului de Excelență al fundației.

Sfatul lui pentru tinerii din România: “Să aibă voință și să fie siguri că dacă vor, pot.”

ÎNREGISTRAREA EMISIUNII:
Radio 21 – Bine Dimineata – Andrei Purice