ONGFest 2017 – Festivalul Național al Organizațiilor Neguvernamentale

Cel mai mare eveniment din România dedicat societății civile are loc în acest weekend în Parcul Herăstrău, din Capitală. Evenimentul este un promotor al participării publice, al comportamentului filantropic și voluntar, dar și o oportunitate de a aduce ONG-urile în atenția cetățenilor și a publicului larg.

Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României participă la cea de-a opta ediție a ONGFest.

Imagini de la eveniment:

În cei peste 27 de ani de activitate, fundația a oferit cursuri gratuite pentru aproape 10.000 de copii, și a investit în educație, cultură și inventică aproximativ 1 milion de euro. În cadrul ONGFest, la standul fundației Dan Voiculescu, vizitatorii vor afla detalii despre proiectele în derulare: Campania Destine, Senatul Științific, Grădina Valorilor și multe altele.

ONGFest Civic Break se desfășoară în parcul Herăstrău, intrarea din piața Charles de Gaulle.

Programul oferit de Fundația Dan Voiculescu:

Sâmbătă 17 iunie 2017: program 10.00-19.00

Ateliere dedicate copiilor

* ora 11.00 — 12.00 — atelier de creație — Quilling — profesor coordonator Sabina Grosoșiu

*ora 12.00—13.00 — atelier de pictură — profesor coordonator Daniela Vasiliu Mihai

*ora 13.00-14.00 — atelier de colorat — Editura Litera

Ateliere dedicate expozanților

*ora 13.00-14.00 — atelier de pictură pe sticlă — profesor coordonator Daniela Vasiliu Mihai

*ora 14.00 — 15.30 — atelier de modelaj ceramină — profesor coordonator Jorj Dumitriu

Spectacol pentru copii

*ora 16.30 — 17.00 Spectacol de muzică susținut de membri Clubului de Excelență — A venit vacanța!