O felicitare şi o floare de 8 martie, din partea Clubului de Excelenţă

Vineri, 7 martie 2008, începând cu ora 13.00, copiii membri ai Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu au dăruit, cu ocazia zilei de 8 Martie, felicitări şi flori doamnelor din parcul Cişmigiu.

După ce săptămâna trecută copiii Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu au sărbătorit venirea primăverii oferind mărţişoare şi flori doamnelor din parcul Cişmigiu, cu ocazia zilei 1 martie, săptămâna aceasta, micuţii talentaţi au încercat să aducă un zâmbet doamnelor, oferindu-le o felicitare şi o floare.

Cei peste 20 de membri ai Departamentului de Pictură al Clubului de Excelenţă au lucrat pe parcursul lunii februarie mărţişoare şi felicitări pentru a le oferi apoi persoanelor dragi din viaţa lor, dar şi acelora care nu au avut bucuria unui astfel de gest. Felicitările, asemeni mărţişoarelor, au fost realizate manual de către micuţii talentaţi, prin desen sau pictură. Acestea acoperă o gamă largă de simboluri ale primăverii, de la flori specifice anotimpului, la fluturaşi şi inimioare.

Din dorinţa de a împărtăşi din energia şi bucuria de care copiii nu duc lipsă, dar şi pentru a arăta şi altora nu doar talentul lor, ci şi munca depusă la orele de curs şi în timpul atelierelor din cadrul Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu, copiii au mers vineri, 7 martie 2008, în parcul Cişmigiu pentru a oferi sărbătoritelor lunii martie o floare şi o felicitare, însoţite de cele mai frumoase urări şi gânduri, la început de primăvară.