O duminică altfel

De la cei mici, până la părinţi şi bunici, toţi au avut parte de O duminică altfet. Spectacol și concursuri, ateliere creative și de pictura şi o demonstraţie de tehnici de luptă toate au avut loc în Grădina Valorilor Românești, evenimentul a fost organizat de Fundaţia Dan Voiculescu, în parteneriat cu Fundaţia pentru o Românie Modernă.

***

Duminică, 19 iulie, între orele 17:00 – 20:00 sunteți invitați în Grădina Valorilor Românești la O DUMINICĂ ALTFEL. Uitați de stress-ul cotidian şi petreceţi, alături de cei dragi, o duminică, în aer liber, în sunetul fanfarei dirijate de pianistul, compozitorul şi dirijorul Matei Bucur Mihăescu care vă va încânta cu melodii celebre din opere, operete şi musical-uri. De la cei mici până la străbunici, toți vor avea parte de cele mai interesante și atractive activități.

Copiii vor avea ocazia să se distreze în Dumbrava minunată, zonă în care, vor partcipa la numeroase activităţi interactive.

Mămicile se vor putea relaxa în zona care le va fi special destinată şi unde li se va vorbi despre conceptul de green parenting şi li se vor prezenta variate modalităţi de relaxare.

Tăticii vor putea socializa între ei în zona în care vor fi promovate produse specal destinate bărbaţilor.

Iar bunicii şi străbunicii vor fi fi invitaţi să se înscrie la concursul de depănat amintiri în locul special destinat acestora.

Mai jos puteți vedea DESFĂȘURĂTORUL (sau click aici) activităților de duminică, 19 iulie. Urmăriți site-ul nostru pentru a vedea cele mai noi informații despre activitățile organizate în cadrul evenimentului, O DUMINICĂ ALTFEL.

DESFĂȘURĂTOR

17.00 – 17.15 – Deschiderea evenimentului;

17.15 – 17.45 – Concert Matei Bucur Mihaescu & CaMMerata Band (partea I);

17.45 – 18.00 – Prezentarea activităților care urmează să se desfășoare în perimetrul celor patru insule;

18.00 – 19.30 –Startul activităților în cele patru insule:

1. Insula CopiilorDumbrava minunată;

Activități organizate de Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României

• spectacol de muzică și dans – susținut de membrii Clubului de Excelență al Fundației  Dan Voiculescu;
  • atelier de pictură – susținut de Daniela Mihai – artist plastic;
  • atelier de creație – quilling – susținut de Sabina Grososiu;
  • face painting.

2. Insula mămicilor (Green parenting)

• Dr. Dana Jianu și Clinica Pro Estetica;
  • Clinica de stomatologie Vlad Tisan;
  • NutriBallance nutritionist Alina Stoica.

3.Insula taticilor

Activități susținute de:

• Bukan School of Kravmaga (prezentare tehnici KRAVMAGA).

4.Insula bunicilor

• Editura Litera.

19.30 – 20.00 – Inchiderea evenimentului: Concert Matei Bucur Mihaescu & CaMMerata Band (partea a II-a);

Imagini de la eveniment :

[oqeygallery id=570]

Fotografii : Dan Marinescu/FDVDR