Fundatia Dan Voiculescu la SAB 2016

Timp de 10 zile, Capitala va găzdui cel mai reprezentativ eveniment dedicat industiei auto din România. În perioada 20 – 30 octombrie, la Romaero Băneasa  se va desfășura ediția a XIV-a a Salonului Auto Bucuresti & Accesorii.

Premierele și noutățile din domeniul auto, precum și tehnologiile de ultimă generație vor fi prezentate în cadrul salonului ce se desfășoară pe o suprafață de peste 25.000 mp. Aflat la 23 de ani de la prima sa defasurare, Salonul Auto Bucuresti & Accesorii reprezinta elementul de referinta al pietei auto romanesti, evenimentul in cadrul caruia sunt prezentate ultimele noutati si premiere dedicate segmentului auto si al accesoriilor si singurul eveniment auto din Romania sustinut de Asociatia Producatorilor si Importatorilor de Automobile (APIA) si Asociatia Constructorilor de Automobile din Romania (ACAROM).

Toți cei pasionați de mașini, echipamente și componente, dar și de evoluția industriei auto vor avea posibilitatea să afle cele mai noi descoperiri și inovații în domeniu la standul special amenajat de Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României, care va fi prezentă în cadrul evenimentului prin intermediul Senatului Științific.

Evenimentul este susținut de Antena 1, Antena 3 și Jurnalul Național.

Mai multe detalii pe http: www.sab.ro   sau pe pagina de facebook a Fundatiei Dan Voiculescu.