Deschidere Galerie de Artă – Clubul de Excelenţă

Galeria de artă a Clubului de Excelenţă este destinată prezentării celor mai talentaţi copii şi a lucrărilor pe care aceştia le-au realizat în timpul orelor de curs desfăşurate în cadrul Clubului. În prezent, Departamentul de Pictură al Clubului de Excelenţă reuneşte peste 20 de copii talentaţi, cu rezultate deosebite în acest domeniu.

Clubul de Excelenţă Dan Voiculescu a lansat prima galerie de artă online, destinată lucrărilor celor mai talentaţi membri ai clubului.

În prezent, Departamentul de Pictură al Clubului de Excelenţă reuneşte peste 20 de copii talentaţi, cu rezultate deosebite în acest domeniu. Dintre aceştia, doar cei mai buni au şansa să-şi prezinte munca. După ce în 2007 copiii au avut o serie de miniexpoziţii cu lucrări realizate în atelier, pe teme precum Compoziţie decorativă pe tema covorului, Motive stilizate, Icoană pe sticlă şi Contrastele cromatice, pentru acest an şi-au propus realizarea unor lucrări şi expoziţii tematice, cu ocazii precum 1 Martie, Paşte, ziua copilului şi altele.

Prin intermediul acestei galerii, copiii au ocazia să se prezinte şi să arate tuturor vizitatorilor galeriei lucrările realizate de ei.