Departamentul de Creaţie şi Interpretare Vocală

Activitatea acestui departament a inceput in luna octombrie 2007, cand s-a format grupul vocal “Stelutele Europei”!22 de copii, cu varsta cuprinsa intre 5 si 15 ani fac parte din acest grup.
Cu un repertoriu adaptat varstei lor, stelutele au evoluat in numeroase miniconcerte, emisiuni televizate sau evenimente.
Printre cele mai semnificative se numără: concertul sustinut de Matei Bucur Mihaescu la sala Radiodifuziunii Romane, Teledonul organizat de Antena 1 cu ocazia sarbatorilor de iarna in decembrie 2007 si Paste in aprilie 2008, concertul Cleopatrei Stratan, emisiunile « Neatza cu Razvan si Dani », « Duminica in familie », « Felicia », « Rai da buni », « Craciun cristalin », « Craciun in familie » si diferitele spectacole pentru copii.

Profesor îndrumător: Angela Silvia Florea

Videoclip – STELUTELE EUROPEI – “Ce frumoasa e viata!”

Steluţele Europei în ediţia de Paşte 2010 a emisiunii Rebecca difuzată pe Antena2:

Steluţele Europei la emisiunea “Crăiasa Basmelor” de pe Antena 2, pe 4 aprilie 2010: