Copiii sarbatoresc in fiecare luna ziua excelentei la City Mall

Membrii Clubului de Excelenta Dan Voiculescu, impreuna cu alti copii din sectorul 4 vor sarbatori, in fiecare luna ZIUA EXCELENTEI! Gazda va fi City Mall.

Prima intalnire a copiilor va avea loc sambata, pe data 24 octombrie 2009, incepand cu ora 18.00.

Pentru cei pasionati, Fundatia Dan Voiculescu pentru dezvoltarea Romaniei a pregatit ateliere de creatie in cadrul carora copiii, sub atenta supraveghere a unor mesteri populari autentici vor invata sa modeleze oale din lut. In acest fel, cei mici vor avea posibilitatea de a fi chiar ei autorii unor obiecte traditionale romanesti.

In cadrul evenimentului, organizatorii au mai pregatit :

• Un spectacol sustinut de membrii Clubului de Excelenta Dan Voiculescu. Invitat special: grupul vocal « Stelutele Europei »
  • Un concurs de desen cu tema « Masti de Halloween »
  • Surprize :  clovni, face-painteri, jucarii, dulciuri si baloane.

La eveniment vor participa copii care au obtinut rezultate deosebite in multiple domenii de activitate, care vor putea in acest mod sa interactioneze si sa-si petreaca timpul liber intr-o maniera educativa.

In acelasi timp, cei interesati pot afla informatii despre actiunile Clubului de Excelenta Dan Voiculescu si despre modalitatea de inscriere in cadrul programelor afterschool oferite de Fundatia Dan Voiculescu pentru dezvoltarea Romaniei.