Clubul de Excelenţă lansează un nou departament

Vineri, 18 aprilie 2008, între orele 11.00 şi 15.00, a avut loc selecţia copiilor talentaţi pentru noul departament de dans în cadrul Clubului de Excelenţă.

Începând din luna aprilie, a fost lansat un nou departament, în domeniul dansului alături de cele patru deja existente. Acesta reuneste copiii talentaţi în domeniul dansului contemporan, un concept inovator, o îmbinare între dansurile tradiţionale şi cele moderne. Membrii clubului pregătesc sub îndrumarea unei personalităţi marcante a acestui domeniu, doamna Adina Cezar, un artist deosebit care s-a remarcat pe scenele naţionale şi internaţionale şi a pregătit nume mari ale dansului.

Viitorii membri ai trupei de dans au fost aleşi de către o comisie, condusă de doamna Adina Cezar. La selecţia au fost aşteptaţi copiii cu vârsta cuprinsă între 8 şi 14 ani, organizată vineri, 18 aprilie, între orele 11.00 şi 15.00, la sediul Clubului de Excelenţă din bd. Unirii, nr.10 bl. 7B, et.2, ap.31, sector 4, Bucureşti.

Am sustinut să se alăture familiei Clubului de Excelenţă şi alţi copii şi tineri talentaţi, care au dorit să fie promovaţi prin intermediul progamelor fundaţiei şi care să beneficieze de programul integrat de cursuri after-school sub îndrumarea unor specialişti în domeniile respective. În prezent clubul reuneşte peste 150 de copii deosebiţi, premiaţi naţional şi internaţional, în domenii precum muzică, teatru, pictură, modelaj sau informatică.