Clubul de Excelenţa la Bruxelles

Miercuri, 21 noiembrie 2007, o delegaţie a Clubului de Excelenţă „Dan Voiculescu”, formată dintr-un coordonator şi patru copii, câte un reprezentant al fiecărei secţii din cadrul Clubului vor beneficia de o excursie la Bruxelles.

Patru din cei 87 de copii „excelenţi” vor fi răsplătiţi de Fundaţia Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României, pentru activitatea lor deosebită din cadrul Clubului de Excelenţă, cu o excursie de două zile, la Bruxelles. Astfel, ei vor avea şansa să viziteze Parlamentul European, dar şi o serie de obiective turistice.

Aceasta nu este prima excursie pe care Fundaţia Dan Voiculescu o realizează pentru copii talentaţi din cadrului Clubului de Excelenţă „Dan Voiculescu”. În luna septembrie a.c., 20 de copii ai secţiei de pictură, desen şi fotografie au participat la „Tabăra de Creaţie – momunente de Civilizaţie Europeană” din Grecia, tabără care s-a concretizat la întoarcerea în ţară printr-o serie de expoziţii cu lucrările copiilor talentaţi.

În acest moment cele patru secţii din cadrul Clubului de Excelenţă „Dan Voiculescu” pregătesc pentru luna decembrie un spectacol extraordinar de Crăciun.