Clubul de Excelenta Dan Voiculescu se pregateste pentru inceperea unui nou an educational

Toti copiii interesati de cursurile Clubului de Excelenta Dan Voiculescu se pot înscrie la sediul fundatiei de pe Str. Secerisului Nr.31, sector 4, Bucuresti în perioada 1-15 septembrie 2009

Pentru înscriere fiecare copil va trebui să se prezinte cu un dosar care să contină următoarele documente:

• Copie după certificatul de nastere;
  • Copie a situatiei scolare (copie a carnetului de elev);
  • Copie după diplomele obtinute (atât scolare cât si extrascolare);
  • Lucrări realizate de copil (în cazul înscrierii în cadrul departamentului de arte vizuale).

De asemenea, cei care au participat la cursurile clubului în anul educational 2008-2009 si pe perioada verii, vor fi supusi unei evaluări în perioada 15-22 septembrie 2009. Acestia trebuie să se prezinte la evaluare cu un dosar care să contină:

• Copie după certificatul de nastere;
  • Copie a situatiei scolare (copie a carnetului de elev);
  • Copie după diplomele obtinute (atât scolare cât si extrascolare);

Domeniile pentru care puteti aplica sunt:

• Muzică;
  • Arte vizuale (pictura, desen, modelaj);
  • Arte ludice (teatru);
  • Engleză;
  • Informatică ;
  • Dans de societate;
  • Testări psihologice si aptitudinale.

În perioada 22 septembrie – 30 septembrie 2009 va avea loc selectia copiilor înscrisi la cursurile noastre si repartizarea pe grupe a celor selectati.