Antena 1: Moş Crăciun a ajuns cu sacul plin la clubul de excelenţă al Fundației Dan Voiculescu

Reportaj difuzat în Observatorul Antenei 1 de la ora 07:00 din data de 20.12.2014.

Moş Crăciun a ajuns cu sacul plin şi la copiii clubului de excelenţă “Dan Voiculescu”. Pentru a se pregăti cum se cuvine de venirea moşului, micuţii au participat la atelierele de Crăciun şi la concursurile de pictură cu tematică de iarnă.

Ei şi-au putut crea şi picta propriile decoraţiuni pentru sărbătorile de iarnă: globuri, lumânări de brad, îngeraşi şi ghetuţe. Evenimentul a fost organizat de Fundaţia Dan Voiculescu şi Plaza România.

Peste 100 de copii l-au aşteptat pe Moş Crăciun cu muzică, dans şi concursuri. Cei mici au venit însoţiţi de părinţi şi bunici la spectacol.

În cadrul atelierului de Crăciun, cei mici şi-au putut face propriile decoraţiuni pentru sărbătorile de iarnă. Ei au organizat şi un flashmob. Astfel, “Fundaţia Dan Voiculescu” şi-a răsplătit elevii care de-a lungul anului au reuşit să facă performanţă.