A început evaluarea membrilor Clubului de Excelență Dan Voiculescu

Pentru a cunoaște modul în care au evoluat în ultimul an, specialiștii Clubului de Excelență au început, din 19 ianuarie 2010 evaluarea copiilor și tinerilor, cu vârste cuprinse între 5 și 18 ani, care au beneficiat până în prezent de programele clubului.
În 2009, Clubul de Excelență a desfășurat cursuri de specialitate și de formare pentru copii și părinți.
“Am considerat necesar să aflăm ce schimbări au intervenit în intervalul dintre cele două evaluări la care au participat copiii clubului. Observarea diferențelor manifestate în acest timp, vor deveni punct de plecare în inițierea unor noi programe educaționale adaptate interesului și nevoilor copiilor. Obiectivul final constă în sprijinirea copiilor talentați în drumul lor către obținerea de înalte performanțe” a precizat psiholog Trisi Nicoleta Cristea, directorul de programe al Fundației Dan Voiculescu pentru dezvoltarea României.

Evaluarea se va face atât din punct de vedere psihologic, cât și aptitudinal, și va oferi consiliere vocaționala și educațională.